Inwestycje w Gminie Kołobrzeg

Wielkość tekstu:

Dofinansowane przez Unię Europejską Inwestycje z bdżetu gminy Zamówienia Publiczne  Gminy Kołobrzeg

Gmina Kołobrzeg - jeden z najbardziej malowniczych zakątków Polski, jest także jednym z ważniejszych ośrodków wypoczynku i rekreacji na wybrzeżu zachodniopomorskim. Usytuowana na zachód od miasta Kołobrzeg, zajmuje obszar 145 kilometrów kwadratowych, gdzie w 27 miejscowościach mieszka ok. 10.000 osób.
Gmina słynie z niespotykanego w Polsce wysokiego wskaźnika przyrostu ludności. Wynika to z faktu osiedlania się tu wielu mieszkańców Kołobrzegu, ludzi z różnych stron Polski i Niemiec. Gmina ma charakter turystyczno-rolniczy. Największym jej atutem jest to, że na długości 13 kilometrów ma bezpośredni dostęp do morza – miejscowości Gmina KołobrzegGrzybowo i Dźwirzyno.

Dla miłośników nadmorskiego wypoczynku czekają szerokie plaże o czystym piasku, nad czystą wodą i z powietrzem nasyconym zbawiennym jodem. Na kąpieliskach strzeżonych nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy WOPR. Dla osób aktywnych w ofercie pozostaje możliwość uprawiania sportów wodnych, nowoczesny kompleks sportowy (hala, boiska, korty, skatepark). Na miłośników wędkarstwa czeka jezioro Resko Przymorskie oraz zasobne w ryby łososiowate rzeki: Parsęta, Dębosznica i Błotnica. Można jeździć konno, poruszać się oznakowanymi trasami rowerowo-pieszymi i ścieżkami zdrowia.
Piękna rzeźba terenu, bogactwo przyrody, piaszczyste plaże, czyste wody, lasy, jeziora i rzeki – wszystko to sprawia, że Gmina Kołobrzeg jest atrakcją turystyczną, gwarantującą różne formy wypoczynku przyciągające corocznie szeroką rzeszę turystów.

To stwarza doskonałe warunki dla inwestycji w turystykę i szeroko pojętą rekreację.

Gmina Kołobrzeg ma bardzo dobrą dostępność komunikacyjną, ok. 100 km od lotniska w Goleniowie, ok. 150 km do portu i bazy promowej w Świnoujściu, ok. 140 km do przejścia granicznego w Kołbaskowie. Powyższe gwarantuje dogodne połączenia  dla turystów i inwestorów z Polski, Skandynawii, Niemiec, a także z całego świata.


W ofercie Gminy Kołobrzeg znajdują się również tereny pod zainwestowanie dla obiektów produkcyjnych, składów, magazynów i baz; teren zabudowy usługowe o charakterze  rzemieślniczym – warsztaty, salony sprzedaży.

Gmina Kołobrzeg zaprasza również wszystkich do zamieszkania na jej terenie oferując do sprzedaży tereny pod zabudowę mieszkaniową.


Inwestując w Gminie Kołobrzeg możesz liczyć na:

  • Korzystne położenie geograficzne oraz warunki naturalne,
  • Dobrze rozwiniętą infrastrukturę techniczną,
  • Duży potencjał siły roboczej,
  • Bogatą ofertę inwestycyjną,
  • Pewność i bezpieczeństwo zawieranych transakcji – nieruchomości są wolne od wszelkich długów, praw i innych roszczeń i obciążeń, prawo własności nie jest ograniczone roszczeniami osób trzecich,
  • Zminimalizowana biurokracja oraz życzliwość i pomoc władz w procesie inwestycyji
     

Ostatnie duże inwestycje gminne: