Delegacja Gminy Kołobrzeg z wizytą w Ambasadzie Ukrainy

Wielkość tekstu:

Delegacja Gminy Kołobrzeg udała się do Warszawy na międzynarodowe targi reklamy i poligrafii RemaDays, szukając nowych materiałów i rozwiązań do promocji Naszej Gminy. Korzystając z zaproszenia Ambasady Ukrainy doszło do spotkania obu stron, które nawiązały kontakt rok temu. Głównym tematem rozmów był sierpniowy festiwal Kultury Polsko – Ukraińskiej w Przećminie.

 

Gminę Kołobrzeg na spotkaniu reprezentowali: Małgorzata Chir - kierownik referatu Promocji i Kultury UG, Tomasz Jankowski – podinspektor ds. Promocji i Kultury UG oraz Miron Duńczak reprezentujący mieszkańców Gminy i występującą na jej terenach mniejszość ukraińską, jeden z organizatorów festiwalu w Przećminie. W imieniu Ambasadora pana - Andrija Deszczyci, naszą delegację przyjął jego radca Mikołaj Jarmoluk. Delegacja przedstawiła ideę przećminskiego festiwalu oraz zaprezentowała działania Gminy z Konwentem Współpracy Samorządowej Polska – Ukraina i możliwym nawiązaniu partnerstwa na Ukrainie. Spotkanie w miłej atmosferze trwało blisko dwie godziny, a omówione kwestie spotkały się z żywą i interesującą uwagą. Być może delegacja z Ambasady odwiedzi nas właśnie w sierpniu podczas festiwalu. Udało się zobaczyć również świeżo przygotowaną w ambasadzie wystawę zdjęć prezentujących ukraińskie stroje ludowe.  

Na ręce radcy złożono zaproszenie dla pana Ambasadora na 26 sierpnia do Przećmina na Festiwal Kultury Polsko - Ukraińskiej. Już dziś wiadomo, że podobnie jak przed rokiem to wyjątkowe kulturalne wydarzenie w regionie zostało objęte patronatem honorowym Ambasadora.