Kolejna grupa seniorów poznała tajniki papierowej wikliny.

Wielkość tekstu:

W piątek 10 lutego, kolejna grupa Seniorów zdobywała nowe umiejętności i cieszyła się towarzystwem znajomych z Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Po raz kolejny zajęcia poprowadziła Pani Małgorzata Bienias, która zdradziła Seniorom tajniki wykonywania przedmiotów z papierowej wikliny.

Zaprezentowane przez instruktorkę prace miały charakter zarówno użytkowy, jak i dekoracyjny. To właśnie spowodowało, że Seniorzy z ogromnym zaangażowaniem i skupieniem podeszli do postawionego przed nimi zadania- tworzenia z papierowej wikliny.
Uśmiechy na twarzach Seniorów, oraz piękne prace w ich rękach mówiły same za siebie- warsztaty przypadły Seniorom do gustu! Tak jak w poprzedniej grupie usłyszeliśmy deklaracje, iż praca nad tym materiałem będzie kontynuowana w domowych zaciszach.
Obecny na zajęciach Wójt Gminy Kołobrzeg - Włodzimierz Popiołek skierował prośbę do Seniorów, by podczas kolejnych zajęć wykonali kilka koszy do celów promocji Gminy. Prośba pobudziła Seniorów do dalszego działania, dając perspektywę na wykorzystanie wspólnie stworzonych  rękodzieł.
Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli podziwiać gotowe efekty twórczości  Gminnych Seniorów.