Turniej Zielonego Wzgórza w ZS w Drzonowie

Wielkość tekstu:

Szóstoklasiści kolejny raz udowodnili, że są pasjonatami dobrych książek. Uczniowie wzięli udział w Turnieju Zielonego Wzgórza, gdzie wykazali się doskonałą znajomością powieści Lucy Maud Montgomery.

 

 

 

Zawodnicy odpowiadali na szczegółowe pytania dotyczące lektury. Zaprezentowali drogę do naszej szkoły tak, jak mogłaby widzieć ją Ania Shirley. Opisowi towarzyszyły piękne ilustracje. Przygotowane przez szóstoklasistów reklamy „Ani z Zielonego Wzgórza” zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. Turniej wywołał wiele emocji. Z pewnością każdy piątoklasista już wkrótce przeczyta ponadczasową powieść o losach rudowłosej bohaterki. Wyniki Konkursu: I miejsce Pasjonaci książek – Sebastian Strzechmiński, Kornelia Żmuda i Marcel Pietrzak, II miejsce Zielonowłosi – Oliwia Andrusieczko, Bartosz Baran i Zofia Wiśniewska, III miejsce Wiśnie – Wiktoria Gurska, Jakub Nowak i Maciej Wojciechowski. Bardzo dziękujemy znakomitym Jurorom – dyrektorowi szkoły – p. Irenie Pietrzykowskiej, pracownikowi biblioteki publicznej - p. Marzenie Przyżyckiej i nauczycielowi – bibliotekarzowi - p. Annie Stefaniak – Dołęgowskiej. Przeprowadzenie konkursu wsparła Gmina Kołobrzeg, która ufundowała nagrody dla uczestników, za co organizatorki serdecznie dziękują.


Tekst: Liliana Łosiak, zdjęcia: Anna Stefaniak-Dołęgowska