Wstęga przecięta - mieszkańcy Karcina otworzyli nową świetlice

Wielkość tekstu:

Dzień 10 lutego 2017 roku przejdzie do historii Gminy Kołobrzeg poprzez oddanie jednej z większych inwestycji. O godzinie 18.00 dokonano oficjalnego otwarcia nowej świetlicy wiejskiej wraz z zapleczem sportowym w Karcinie. Przecięcia wstęgi dokonali wójt Włodzimierz Popiołek, Anna Mieczkowska członek zarządu województwa zachodniopomorskiego oraz sołtys z małżonką państwo Ochnio.

Najpierw była idea piłkarzy, do tej idei dodano ideę mieszkańców i w ten sposób powstał wspaniały obiekt, jestem dzisiaj waszym gościem - zaznaczył wójt w przemowie do mieszkańców Karcina i zgromadzonych gości.  Takiego obiektu u nas nie było to ważne, że powstał, musimy teraz o niego dbać, chciałabym aby korzystała z niego aktywnie młodzież - mówiła jedna z mieszkanek miejscowości. W otwarcie świetlicy aktywnie włączyli się mieszkanki i mieszkańcy Karcina, przygotowując poczęstunek, dekorując sale, wejście, rozpalając ognisko i grilla. Z okazji otwarcia miały miejsce liczne atrakcje. Przejażdżki bryczką, animacje dla dzieci, a także niespodzianka - pokaz sztucznych ogni.  Oprawę muzyczną zapewniał dj Paweł Skoczyk.

W tym miejscu warto wspomnieć, że z nowej świetlicy skorzystają podczas ferii zimowych dzieci z Gminy Kołobrzeg. Podczas II Zimofrajdy zostaną w niej zorganizowane warsztaty kulinarne, a na zakończenie dla uczestników ferii Wielki Bal.