Niebywały talent aktorski dzieci ze Szkoły w Drzonowie

Wielkość tekstu:

Już od 3 lat uczniowie Zespołu Szkół w Drzonowie kończą okres bożonarodzeniowy przedstawieniem teatralnym. W tym roku mieliśmy okazję podziwiać w ich wykonaniu "Opowieść Wigilijną".

Rozpoczęło się od pracy nad scenariuszem. Później przez kilka miesięcy nauczyciele i uczniowie klasy III "b" Zespołu Szkół w Drzonowie przygotowywali się do spektaklu. Opanowania wymagały wyjątkowe obszerne teksty ról. Piękna scenografia, stroje i charakteryzacja przygotowane zostały na najwyższym teatralnym poziomie, przykuwały uwagę młodej widowni i wzbudziły ogromny podziw wśród dorosłych. Jak powiedziała dyrektor Irena Pietrzykowska: "... to już tradycja, że tuż przed końcem karnawału, młodzi aktorzy przypominają nam o niezwykłym duchu Świąt Bożego Narodzenia, który powinien towarzyszyć nam przez cały rok". Podziękowała również wszystkim zaangażowanym dzieciom oraz gronu pedagogicznemu. Jak dodał wójt Włodzimierz Popiołek: "... trudno przecenić wkład pracy dzieci i niezwykłą dojrzałość, które przeniosły nas w świat mądrej i ponadczasowej opowieści".

Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni z tak zdolnej młodzieży!

W rolach głównych wystąpili: Mateusz Babula, Wiktoria Bagińska, Kinga Buczniewska, Blanka Byszewska, Zuzanna Cichewicz, Kacper Czołnowski, Zuzanna Dołęgowska, Justyna Gawryś, Hubert Gołuchowski, Kuba Górecki, Dawid Karbowski, Nikola Mańczak, Amelia Michlewicz, Julia Muzyczuk, Samanta Niziołek, Marta Olszewska, Joanna Piesik, Weronika Rydzewska, Marcelina Skwarek, Konrad Strojek, Julia Świtlińska i bartosz Zyśko.

Aktorów przygotowały: wychowawczyni Angelika Telej, Bogumiła Matejak, Zbigniew Mucha i Anna Stefaniak-Dołęgowska.