Nauka tolerancji i Bal w jednym

Wielkość tekstu:

26 stycznia dzieci uczęszczające na zajęcia profilaktyczne, finansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wzięły udział w balu organizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kołobrzegu. Spotkanie miało na celu integrację i naukę tolerancji wobec drugiego człowieka.

 

 

Takie spotkania dają szansę na ujawnienie się zachowań prospołecznych i okazywanie innym pomocy. Pomagając swoim kolegom i koleżankom dzieci podnoszą tym samym swoją samoocenę. Wspólna nauka, zabawa i praca jest dla nich okazją do wzajemnego poznania się oraz dostrzeżenia, że każde z nich jest inne i wyjątkowe, ale mimo różnic mają zbliżone potrzeby i pragnienia oraz prawo do tego, by je zaspokoić.

Impreza zorganizowana została w stylu lat 80-tych. Uczestnicy świetnie wczuli się w ten klimat poprzez kolorowe stroje, wystrój sali jak również poczęstunek. Wszyscy znakomicie się bawili, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. Impreza odbyła się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzach. Dorośli  patrząc na zabawę dzieci, mogą uczyć się od nich spontaniczności i radości życia. Bal jest początkiem współpracy pomiędzy placówkami i już podczas pierwszego spotkania nawiązały się ciepłe relacje.

Wychowawcy w imieniu wszystkich uczestników zabawy dziękują Gminie Kołobrzeg za  zorganizowanie transportu.