Piłka ręczna w Dźwirzynie

Wielkość tekstu:

Tradycyjnie już od kilku lat  w okresie zimowym możemy obserwować w Dźwirzynie zmagania najlepszych szkół gimnazjalnych naszego powiatu. Od początku stycznia w każdy czwartek na hali sportowej GOSTiR w Dźwirzynie odbywały się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w piłce ręcznej.

Na początku odbywały się eliminacje, a w ostatni czwartek poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia wśród chłopców. Po bardzo wyrównanych zmaganiach zwyciężyli gimnazjaliści z Gościna, na drugim miejscu znalazła się drużyna Społecznego Gimnazjum w Dźwirzynie, a trzecie miejsce zajęli uczniowie z Siemyśla. Na kolejnych miejscach zmagań finałowych znalazły się Gimnazjum nr 1 z Kołobrzegu, Gimnazjum z Ustronia Morskiego i Gimnazjum nr 2 z Kołobrzegu.


Uczniowie Społecznego Gimnazjum w Dźwirzynie po raz kolejny znaleźli się w czołowej trójce. Już czwarty rok z rzędu uplasowali się na drugim miejscu, i podobnie jak w poprzednich latach bardzo niewiele zabrakło do pierwszego miejsca. Trzeba tutaj podkreślić bardzo mocno, że uczniowie z Dźwirzyna są jedyną szkołą w powiecie, która nie schodzi z podium. Co jest jeszcze istotniejsze to fakt, że zawody gimnazjalne w piłce ręcznej gromadzą największą liczbę uczestników (startujących szkół z terenu
powiatu) spośród wszystkich dyscyplin w kalendarzu szkolnych zawodów sportowych.

Naszym uczniom gratulujemy zajętego miejsca!!!
Społeczne Gimnazjum w Dźwirzynie reprezentowali: Ernest Otocki, Łukasz Ameljan, Wojciech Kolikow, Antoni Kolikow, Jakub Kamieński, Bartosz Kościołek, Jan Ciesielski, Filip Maj, Piotr Cichorek, Krzysztof Ronewicz, Kazimierz Ciołek, Mateusz Jasiński, Kamil Maj, Tomasz Giliński i Michał Rutkowski.
 

  • Więcej zdjęć na stronie szkoły >>> kliknij tu