Jesienny turniej szachowy o puchar Wójta Gminy

Wielkość tekstu:

W sobotę 25 października w gościnnych progach Ośrodka Węgiel Brunatny odbył się Jesienny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg . Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim bowiem udział 53 zawodników. 

Pierwsze miejsce w kategorii open zdobył Adam  Semeniuk  Zryw Słupsk, drugie Borys Tofil Solny Grzybowo, trzecie Jakub Gabryjałowicz – Solny. Kolejne miejsca zajęli zawodnicy klubu Szach Gryfice : Kamil Puszkarek , Kacper Karwowski i Kazimierz Łaszewski.
Wśród juniorów pierwsze miejsce zdobył Jakub Gabryjałowicz – Solny Grzybowo, drugie Kacper Karwowski – Szach Gryfice, trzecie Anna Frączkiewicz – Hetman Koszalin, czwarte Dawid Włodarczyk – Solny Grzybowo, piąte Julia Antolak – Solny Grzybowo i szóste Krzysztof Królicki również gracz Solnego.
Najlepsi otrzymali puchary i dyplomy, wszyscy juniorzy dostali drobne upominki oraz słodycze ufundowane przez Gminy Zespół Oświaty i Kultury oraz Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo. Pyszną kawą, herbatą i ciastkami poczęstowali uczestników gospodarze Ośrodka Węgiel Brunatny. Nagrody wręczył Wójt Gminy Kołobrzeg – Tadeusz Kowalski.
Bardzo cieszy fakt, że w turnieju wzięło udział bardzo dużo młodzieży, która z dużym zaangażowaniem walczyła ze starszymi i doświadczonymi graczami. Zawody odbyły się w bardzo miłej atmosferze i mamy nadzieję że niedługo spotkamy się na kolejnych zawodach organizowanych przez Gminny Klub Szachowy Solny.