Zapalił się transformator w Grzybowie

Transformator na końcu ul. Leśnej w Grzybowie stanął w płomieniach. Interwencje zgłosił wójt Włodzimierz Popiołek (mieszkaniec ul. Leśnej). Na miejsce zdarzenia około godziny 7.30 przyjechała kołobrzeska straż pożarna. W związku z czym na znacznym terenie Grzybowa zabraknie prądu. Trwają działania Gminnego Zarządzania Kryzysowego.

Z ostatniej chwili: Przyczyną pożaru było spięcie, straż pożarna podjęła działania kryzysowe dysponując dwoma agregatami prądotwórczymi, chodząc po domach i pytając mieszkańców, którzy najbardziej potrzebują prądu (zagrożenie zdrowia i życia).

Godzina 11.30 - Enrgetycy przywrócili prąd do niektórych domów, przepinając do innej stacji, nadal trwają prace

Zdjęcia: Referat Promocji i Kultury Urzędu Gminy Kołobrzeg

Czytaj więcej: Zapalił się transformator w Grzybowie

Linia nr 6 powraca do Grzybowa od 1 marca

Od 1 marca kursy na trasie Grzybowo - Kołobrzeg, tak jak dawniej będzie obsługiwać linia numer 6. Tylko w dni powszednie:

Z ul. Kniewskiego: 6.30, 7.45, 9.40, 12.50, 13.50, 14.50, 15.50
Z Grzybowa: 7.15, 8.15, 10.05, 13.20, 14.20, 15.20, 16.20

Komunikacja Miejska w Kołobrzegu informuje również, że linia nr 5 nie będzie już wykonywać kursów do Grzybowa, jedynie na trasie Kołobrzeg - Podczele - Kołobrzeg.

Czytaj więcej: Linia nr 6 powraca do Grzybowa od 1 marca

Jaki to był piękny bal, II Zimofrajda dobiegła końca

Tym razem ostatni akcent naszych ferii zimowych czyli Wielki Bal odbył się w gościnnych progach nowej świetlicy w Karcinie. Uczestnicy Zimofrajdy podsumowali w ten sposób dwa tygodnie wspólnej zabawy. Od poniedziałku czeka ich powrót do szkół.

Czytaj więcej: Jaki to był piękny bal, II Zimofrajda dobiegła końca

Usuwanie azbestu wnioski do 31 marca

Gmina Kołobrzeg informuje o trwającym naborze wniosków w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest.

Czytaj więcej: Usuwanie azbestu wnioski do 31 marca

Usuwanie barszczu Sosnowskiego nabór wniosków do 15 marca

Gmina Kołobrzeg informuje, iż Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie ogłosił nabór wniosków na udzielenie dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Szczecinie w formie dotacji na zadania z zakresu usuwania barszczu Sosnowskiego na terenie województwa zachodniopomorskiego na 2017rok.

Czytaj więcej: Usuwanie barszczu Sosnowskiego nabór wniosków do 15 marca

Słodko w Rościęcinie

Jeśli ktoś cały dzień powstrzymywał się dziś od zjedzenia pączka, to tylko dlatego że po południu wybierał się do Rościęcina. Tu tradycyjnie było dziś najsmaczniej.

Czytaj więcej: Słodko w Rościęcinie

9 marca - Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców

Urząd Gminy Kołobrzeg ma przyjemność zaprosić mieszkańców Gminy Kołobrzeg na bezpłatne spotkanie informacyjno-szkoleniowe „Przedsiębiorcą być”, które poprowadzi Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości „Twoja Inicjatywa” z siedzibą w Warszawie. Szkolenie jest adresowane zarówno do przyszłych jak i obecnych przedsiębiorców.

Czytaj więcej: 9 marca - Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców

Dzieci ze świetlicy z Bogusławca i Błotnicy odwiedziły schronisko Reks

Rozbudzenie dziecięcej miłości do zwierząt, rozwijanie wrażliwości na krzywdę oraz kształtowanie gotowości niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom, to główny cel działań Pani Kamili Tyczyńskiej.

Czytaj więcej: Dzieci ze świetlicy z Bogusławca i Błotnicy odwiedziły schronisko Reks

Są dofinansowania: 4,8 mln na inwestycję w Dźwirzynie i 2 mln w Budzistowie

Wszystkie lokalne media odwiedziły dziś wójta Włodzimierza Popiołka. To za sprawą najważniejszej od lat informacji, mającej wpływ na rozwój Gminy Kołobrzeg oraz całego Regionu.

Czytaj więcej: Są dofinansowania: 4,8 mln na inwestycję w Dźwirzynie i 2 mln w Budzistowie

Podlodowe zawody wędkarskie

Zima tego roku jest, a właściwie była, dość mroźna. Akweny pokryte zostały grubą warstwą lodu. Wędkarze z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Drzonowie postanowili to wykorzystać i w niedzielę 19 lutego zorganizowali zawody w wędkowaniu pod lodem. Miejscem rywalizacji było jezioro w Starninie.

Czytaj więcej: Podlodowe zawody wędkarskie